STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES W CELU REALIZACJI USŁUG. MOŻESZ OKREŚLIĆ WARUNKI PRZECHOWYWANIA LUB DOSTĘPU DO PLIKÓW COOKIES W TWOJEJ PRZEGLĄDARCE. Rozumiem

E-REJESTRACJA Aktualności

Dermatologia estetyczna

Jeśli na twojej skórze pojawiają się zmiany, które niepokoją, w pierwszej kolejności warto skonsultować się z naszym specjalistą dermatologiem, który z pewnością będzie w stanie prawidłowo rozpoznać zmianę i doradzi najlepsze leczenie.

DERMATOSKOPIA – Proste badanie – szybka ocena !

Całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne

Pozwala ono ocenić, które ze zmian na skórze są barwnikowe, a które niebarwnikowe. Zmiany zaliczone do drugiej grupy mogą być pierwszym objawem nowotworu np. czerniaka złośliwego. Badanie ułatwia dalsze obserwacje niepokojących znamion czy przebarwień.

 


LASEROTERAPIA

do najbardziej efektywnych, a zarazem najszybszych, sposobów usunięcia przebarwień należą zabiegi laserowe. Często jeden zabieg pozwala osiągnąć pełny, zadowalający efekt. Laser działa bowiem nie na powierzchni, jak środki chemiczne, a w głębszych warstwach skóry, stąd skuteczność w zwalczaniu wszelkich rodzajów przebarwień. Laser usuwa zmiany pigmentacyjne głębokie i płytkie, rozległe i mniejsze, a także te nawracające.

W większości przypadków łagodne zmiany poddane działaniu lasera ustępują. Przed podjęciem decyzji o laserowym usunięciu zmian skórnych konieczna jest konsultacja lekarska. 

Dlaczego wybrać naszą Przychodnię na Nowowiejskiej 5 lub na Nowowiejskiej 10 ?:

  • Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem medycznym.
  • Nasz profesjonalny zespół lekarzy dermatologów właściwie zdiagnozuje zmiany i wskaże dalszy sposób leczenia.
  • Doskonałe rezultaty zapewniamy już po pierwszym zabiegu
  • Komfort podczas zabiegu zapewni zastosowanie odpowiedniego znieczulenia
  • Wykonywane przez nas zabiegi są bezpieczne, nie powodują uszkodzenia tkanki
  • Pamiętaj - tylko lekarz z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami może zdecydować o tym czy dany rodzaj zmiany skórnej może być poddany laseroterapii.

 


Włókniaki - pokaż je dermatologowi

Włókniaki same nie znikną. Usuwa się je przede wszystkim ze względów estetycznych. Usuwanie włókniaka rzadko jest skutkiem wskazania medycznego, a nie tylko estetycznego. Chociaż trudno byłoby pomylić tę łagodną zmianę na skórze z inną, bardziej groźną, lepiej ostateczne rozpoznanie i decyzję o dalszym postępowaniu pozostawić lekarzowi. Włókniaki to grudkowate narośle różnej wielkości. Czasem przypominają ziarenko piasku (wówczas bywają mylone z prosakami), kiedy indziej są wydłużone, "zawieszone" na nitkowatym kawałku skóry. Najczęściej większe włókniaki są miękkie, występują w grupie. Włókniaki twarde są pojedyncze, zwykle pojawiają się na kończynach. Miękkie tworzą się na szyi i dekolcie, pod pachami, pod piersiami, w pachwinach, na powiekach, czyli w różnych wrażliwych miejscach, narażonych na tarcie (przez odzież, biżuterię, bądź samą skórę). Większość włókniaków jest w kolorze skóry, ale zdarzają się ciemniejsze, "wysycone" pigmentem.

Żaden włókniak nie zniknie sam z siebie i konieczna jest interwencja mechaniczna. Do wyboru: elektrochirurgia (elektrokoagulacja lub bardzo podobna elektroresekcja), klasyczne wycięcie chirurgiczne (dotyczy zwłaszcza bardzo dużych zmian), usunięcie laserem. Czasem stosuje się też krioterapię (wymrożenie ciekłym azotem). Niezależnie od techniki usuwania włókniaków, trzeba liczyć się z tym, że czasem mogą one odrastać.

Elektrochirurgia to najczęstszy sposób pozbywania się włókniaków. Odcina się je lub, jeśli są nieduże - wypala za pomocą prądu elektrycznego, używając do tego specjalnego noża "elektrycznego" albo pętelki. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego. Drobne ranki po zabiegu trzeba utrzymywać w czystości i suchości, co wymaga pewnego wysiłku, jeśli włókniak powstał w zagięciu skóry. Można je przemywać wodą utlenioną, czasem wskazane jest stosowanie zasypki, jednak to lekarz podpowie, jak pielęgnować konkretną rankę.

Usunięcie laserem z punktu widzenia pacjenta wymaga podobnego postępowania. Po zabiegu chirurgicznym czasem konieczne jest stosowanie opatrunków i zmiana ich w gabinecie lekarskim.

 


Prosaki

Zazwyczaj prosaki wielkością przypominają ziarnka maku, chociaż trafiają się i większe. Białe lub żółtawe kuleczki, najczęściej w okolicy powiek, ale i skroni czy na policzkach, raczej nie są groźne dla zdrowia. Upewnij się jednak u dermatologa, że coś, co "wyrosło" na skórze, jest na pewno prosakiem. Jeśli chcesz usunąć ten rodzaj torbieli, jesień to najlepszy czas na zabieg.

Kusi cię, by prosaka, wypełnionego zbitą, serowatą łojową treścią, po prostu wycisnąć? Zdecydowanie odradzamy. Wprawdzie po takim "zabiegu" zazwyczaj poza łojem wydostanie się jedynie niewielka ilość krwi lub płynu surowiczego, możesz doprowadzić do niechcianych powikłań. Znane są przypadki uszkodzenia naskórka i naczynek krwionośnych, a nawet zakażenia.
Prosaki usuwane za pomocą lasera. Za metodę najpewniejszą, zwłaszcza w przypadku licznych, sporych, nawracających prosaków, uchodzi elektrokoagulacja (metoda elektrochirurgiczna). Zawsze jednak trzeba liczyć się z tym, że prosaki powrócą.

 


Znamiona

Znamiona mogą się pojawiać przez całe życie. Większość z nich nie jest groźna, ale warto, aby nowo powstałą zmianę ocenił lekarz dermatolog, bo z niektórych może rozwinąć się rak skóry.

Znamiona komórkowe: Popularnie nazywane pieprzykami. Mają zabarwienie od koloru skóry przez jasnobrązowy do ciemnobrunatnego. Ich powierzchnia może być gładka lub brodawkowata, czasami owłosiona. Większość tego rodzaju znamion nie zagraża zdrowiu, ale właśnie z takich zmian skórnych może powstać najgroźniejszy rak skóry, czyli czerniak. Dlatego też na wszelki wypadek pieprzyki należy obserwować, czy nie ulegają podejrzanym zmianom (kształtu, wielkości, koloru), a także, czy nie swędzą, bolą, krwawią. Te w miejscach drażnionych i niewidocznych najlepiej usunąć.

Znamiona naskórkowe: Czyli tzw. plamy soczewicowate. Mają postać niewielkich jasno- lub ciemnobrunatnych plam. Pojawiają się zwykle w dzieciństwie (najczęściej na tułowiu). Tego rodzaju zmiany mogą powstawać też w wieku dorosłym pod wpływem promieniowania słonecznego (tzw. słoneczne) i w starszym wieku (tzw. starcze), zwłaszcza u osób o jasnej karnacji (na twarzy, dłoniach, dekolcie). Potocznie nazywane są przebarwieniami i stanowią defekt kosmetyczny. Same w sobie nie są niebezpieczne, ale ich gwałtowny wysiew na tułowiu powinien cię skłonić do wizyty u dermatologa.


Stomatologia

 

Gwarantujemy wysoki poziom świadczeń
stomatologicznych wykonywanych
przez specjalistyczną kadrę lekarzy.

 

 Wejście

Programy profilaktyczne

Zapraszamy Państwa
do zapoznania się z
programami profilaktycznymi.

Dowiedz się więcej

Medycyna estetyczna

Zapraszamy Państwa
do zapoznania się
z ofertą zabiegów dermatologicznych

Dowiedz się więcej

Oferta dla firm

Zapraszamy Państwa
do zapoznania się
z ofertą dla Firm

Dowiedz się więcej