Oferta pracy na stanowisko SPECJALISTY DO PODAKU VAT

Specjalistyczna Przychodnia Lekarska dla Pracowników Wojska SPZOZ w Warszawie ul. Nowowiejska 31

poszukuje:

SPECJALISTY DO SPRAW PODATKU VAT

w Pionie Finansowo Księgowym

Zakres obowiązków Specjalisty ds. podatku VAT obejmuje:

  • kontrola prawidłowości i zgodności dokumentów pod względem rachunkowym, formalnym i merytorycznym;
  • przygotowanie, sporządzanie, wysyłanie deklaracji podatkowych;
  • regularne ewidencjonowanie operacji gospodarczych;
  • zapewnienie płynności i poprawności procesu rozliczania podatku VAT;
  • kontrola procedur w zakresie dostarczania danych i księgowań w zakresie podatku VAT;
  • kontrola formalna i merytoryczna księgowań związanych z VAT;
  • przygotowywanie miesięcznych deklaracji i korekt VAT;
  • rozliczanie i uzgadnianie sald księgi głównej na kontach dotyczących podatku VAT;
  • kontrola prawidłowości ujęcia transakcji w rejestrach VAT;
  • kontrola należności i zobowiązań z tytułu VAT;
  • udział w zamykaniu okresów sprawozdawczych;
  • udział w przygotowywaniu rocznych sprawozdań finansowych;
  • wsparcie w pracach przy audycie gospodarczym;
  • kalkulacja bieżących zobowiązań podatkowych oraz sporządzanie deklaracji podatkowych (m.in.: VAT, CIT, podatek od nieruchomości);
  • weryfikacja dokumentów źródłowych pod kątem podatkowym;
  • opiniowanie projektów umów i planowanych przedsięwzięć gospodarczych pod względem zgodności z prawem podatkowym;
  • sporządzanie analiz finansowych i podatkowych;
  • bieżące kontakty z organami podatkowymi oraz biegłym rewidentem;
  • uzgadnianie kont księgowych z ewidencją podatkową.

Wymagania

  • Wykształcenie: wyższe na kierunku ekonomia /finanse/rachunkowość doświadczenie zawodowe: co najmniej 5 lat w obszarze stosowania przepisów podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług.
  • Umiejętność rozliczania i sporządzania deklaracji podatkowych (CIT, VAT,  podatek od nieruchomości).
  • Wiedza z zakresu prawa podatkowego, przepisów ustawy o rachunkowości.
  • Umiejętność obsługi oprogramowania MS Office.
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy.
  • Zaangażowanie i pozytywne nastawienie do pracy.
  • Komunikatywność i otwartość we współpracy z ludźmi.
  • Umiejętność interpretacji i analizy przepisów prawa oraz ich stosowania w praktyce.

Profil kandydata

Od Specjalisty ds. VAT oczekuje się znajomości przepisów prawa podatkowego oraz rachunkowego, w szczególności przepisów i praktyk w obszarze podatku VAT.

Do najbardziej pożądanych kompetencji miękkich u Specjalisty ds. VAT zaliczyć można:

  • zaangażowanie,
  • odpowiedzialność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • samodzielność,
  • sumienność i terminowość w wykonywaniu powierzonych zadań.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Świadczenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • Niezbędne narzędzia do wykonywania codziennych obowiązków
  • Szkolenia

Dokumenty i oświadczenia niezbędne :

•   CV i list motywacyjny

•   Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

 Termin i miejsce składania dokumentów:

Dokumenty należy złożyć na adres mail: w.prewecka@spl.pl