Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/splpl/public_html/spl.pl/admin/units/tree/interpreter_scripts.php on line 33
Specjalistyczna przychodnia lekarska dla pracowników wojska

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES W CELU REALIZACJI USŁUG. MOŻESZ OKREŚLIĆ WARUNKI PRZECHOWYWANIA LUB DOSTĘPU DO PLIKÓW COOKIES W TWOJEJ PRZEGLĄDARCE. Rozumiem

E-REJESTRACJA Aktualności

Proktologia

Adres Telefon: Godziny otwarcia:
ul. Nowowiejska 10
00-653 Warszawa
22 526 42 55
602461025
Pon. - Pt. 7:30 - 19:30

Poradnia komercyjna

 

CZYM ZAJMUJE SIĘ PROKTOLOGIA?

Proktologia jest wydzieloną specjalnością medyczną, która zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego, tzn.:
odbytnicy,
kanału odbytu, 
odbytu
Jeśli podczas oddawania stolca zauważalna jest jasna krew, występuje pieczenie, zaś odbyt zmienia swój kształt, np. pojawiają się grudki i guzki, to czas, aby udać się do lekarza – żylaki odbytu są już zaawansowane. Stwierdzi on, na jakim etapie jest choroba i zastosuje odpowiednie leczenie, które zahamuje rozwój choroby oraz pozwoli na usunięcie jej objawów.

PRZYCZYNY

Żylaki odbytu są uważane za jedną z najbardziej nieprzyjemnych i sprawiających dyskomfort chorób. Są one jedną z chorób cywilizacyjnych, bowiem w ostatnich latach pojawia się coraz więcej przypadków zachorowań , nawet wśród młodych osób. Dobrze, gdy chory jest w stanie sam stwierdzić u siebie tego typu schorzenie – wówczas przyspieszone jest leczenie żylaków.. Na szczęście medycyna zna kilka różnych dróg leczenia tego schorzenia, w zależności od jego zaawansowania .

OBJAWY

Każde, nawet niewielkie krwawienie z odbytu lub pojawienie się nawet śladowej ilości krwi  jest objawem alarmującym i nie powinno być ignorowane. 
Najczęstszą przyczyną krwawienia z odbytu są guzki krwawnicze, zwane również hemoroidami lub potocznie żylakami odbytu. O chorobie tej dodatkowo świadczą objawy świądu, pieczenia w okolicy odbytu, wrażenie niepełnego wypróżniania się oraz obecność śluzu w odbycie. Krew pochodząca z guzków krwawniczych jest świeża i żywoczerwona. Drugą co do częstości przyczyną krwawienia z odbytu jest szczelina odbytu.  Powstawaniu szczeliny najczęściej sprzyjają przewlekłe zaparcia. Schorzenie to objawia się krwawieniami z odbytu pod postacią jasnoczerwonej krwi na papierze toaletowym, bardzo rzadko zaś na stolcu. Dodatkowo wypróżnieniom towarzyszy ostry ból. Leczenie szczeliny odbytu powinno być prowadzone pod kontrolą lekarza specjalisty. Kolejne przyczyny krwawień z odbytu to uchyłki jelita grubego oraz polipy jelita grubego.  Polipy jelita grubego mogą być wrodzone albo nabyte, pojedyncze lub mnogie. Uważa się, że większość nowotworów złośliwych jelita grubego rozwija się na podłożu polipa.

 

W ramach poradni proktologicznej wykonujemy odpłatnie konsultacje i zabiegi z zaresu:

- leczenia chorób jelita grubego, odbytu (przetoki, szczeliny, stany zapalne, stany ropne),

- zabiegi usuwania żylaków odbytu,

- badania diagnostyczne - rektoskopia, anoskopia,

- koagulacji zmian miejscowych z badaniem histopatologicznym tych zmian.

 

Lekarze naszej poradni:

  • Lek. Dąbrowski Paweł
  • Lek. Płoński Andrzej

Stomatologia

 

Gwarantujemy wysoki poziom świadczeń
stomatologicznych wykonywanych
przez specjalistyczną kadrę lekarzy.

 

 Wejście

Programy profilaktyczne

Zapraszamy Państwa
do zapoznania się z
programami profilaktycznymi.

Dowiedz się więcej

Medycyna estetyczna

Zapraszamy Państwa
do zapoznania się
z ofertą zabiegów dermatologicznych

Dowiedz się więcej

Oferta dla firm

Zapraszamy Państwa
do zapoznania się
z ofertą dla Firm

Dowiedz się więcej